Thaçi: Do të punojë bashkë me ekipin negociues

Thaçi: Do të punojë bashkë me ekipin negociues

Aktuale dhjetor 15, 2018 - 20:00
Lexo detajet

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka mirëpritur miratimin e rezolutës për dialogun Kosovë-Serbi të iniciuar nga Partia Socialdemokrate. Me këtë rast Thaçi ka thënë që është i gatshëm të bashkëpunojë me ta për të arritur një marrëveshje përfundimtare me Serbinë, transmeton “Zëri.info”.

LEXO EDHE: Veseli flet pas miratimi të rezolutës për ushtrinë

“E mirëpres vendimin e rëndësishëm sot për krijimin e ekipit negociator për dialogun me Serbinë i udhëhequr nga zoti Limaj dhe zoti .Do të bashkëpunoj me ta në arritjen e një marrëveshjeje përfundimtare që do të hap dyert e OKB, NATO dhe BE-së për Kosovën’’, ka shkruar Thaçi në një postim në rrjetin social “Twitter”. ZËRI