Prishtina sërish 'ngulfatet' nga ajri i ndotur

Prishtina sërish 'ngulfatet' nga ajri i ndotur

Aktuale nëntor 14, 2018 - 08:41
Lexo detajet!

Cilësia e ajrit në vend po vazhdon të mbetët shqetësuese për qytetarët.

Sipas matjeve të fundit të orës 08:00 të Ambasadës amerikane, cilësia e ajrit në Prishtinë është e pashëndetshme dhe ka arritur në shkallën 153, shkruan “Zëri.info”.

Me uljen e temperaturave ndotja e ajrit në Kosovë ka shënuar rritje të madhe, duke e radhitur kështu Kosovën ndër vendet e para të botës për ndotjen e ajrit.

Ndryshe, gjatë mbrëmjes së djeshme ka reaguar edhe drejtori i Institutit Kombëtar për Shëndetësi Publike (IKSHPK), Naser Ramadani.

Ai përmes një statusi në llogarinë e tij në “Facebook” ka kërkuar nga qytetarët që të qëndrojnë në shtëpi e të mos hapin dritaret. /ZERI

Image
Image