Thaçi : David Phililips nuk ka qenë kurrë këshilltar i imi

Thaçi : David Phililips nuk ka qenë kurrë këshilltar i imi

Aktuale tetor 20, 2018 - 21:17
Lajmet e fundit nga vendi

Së fundmi eksperti i Politikës së Jashtme, David Phillips, njëherësh këshilltar për Marrëdhënie me Jashtë i angazhuar nga Hashim Thaçi, ka dhënë dorëheqje nga kjo detyrë. Ai nuk është pajtuar me idenë e Thaçit për “korrigjimin e kufijve” në mes të Kosovës dhe Serbisë, raporton “Zëri.info”.

Ka qenë Thaçi ai i cili në një emision televiziv ka shokuar me deklaratën e tij. Ai ka thënë që Phillips nuk ka qenë kurrë këshilltarë i tij.

LEXO EDHE: Jep dorëheqje këshilltari i angazhuar i Thaçit, David Philips, thotë se është kundër ndarjes së Kosovës

“Ai kurrë nuk u kanë këshilltari i imi. Ai u kan këshilltar i Qeverisë, ka ba qa ka ba u shku”, ka thënë shkurt Thaci, në emisionin Oksigjen. /ZËRI