Hoti: Nuk ka asnjë pajtim me koalicionin qeverisës

Hoti: Nuk ka asnjë pajtim me koalicionin qeverisës

Aktuale korrik 19, 2018 - 19:21
Lexoni lajmet më të fundit nga vendi dhe bota

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdulla Hoti ka mohuar se me pozitën kanë pajtim për seancën e Kuvendit.

Ai ka thënë se LDK do të vazhdojë me qëndrimin sikur që kishte sot.

Hoti me anë të një postimi në Facebook ka thënë se Kuvendi është jo funksional.

“Asnjë pajtim nuk ka me koalicionin qeverisës. Kuvendi është jofunksional. Mund te caktohen çdo dite seanca te Kuvendit, por qëndrimi jone mbetet i njëjte, sic ishte ne seancën e sotme. Jemi te vendosur te ndalojmë uzurpimin e institucioneve dhe dhunimin e demokracisë”, ka shkruar Hoti.

LDK sot nuk ka marrë pjesë në votim në pikën për ndërtimet pa leje. Ndërsa kryetari i Kuvendit Kadri Veseli sot pas mbledhjes së kryesisë ka deklaruar se do shpreson që në seancën e ardhshme të ketë një mirëkuptim edhe nga opozita dhe të kalohet ligjet e pa miratuara.