Nis përplasja mes protestuesve dhe policisë në Tiranë (VIDEO)

Nis përplasja mes protestuesve dhe policisë në Tiranë (VIDEO)

Aktuale maj 26, 2018 - 12:00
Eskalon protesta

Pasi ka mbajtur fjalimin para Kryeministrisë, kreu i PD-së Lulzim Basha, u ka bërë thirrje të gjithë protestuesve që të shkojnë drejt sheshit ‘Skënderbej’, ku ndodhet edhe godina e Ministrisë së Brendshme.

Ndërsa protestuesit kanë filluar që të hedhin flakadanë në drejtim të godinës së Kryeministrisë si dhe duke u përplasur fizikisht me ta.

Opozita kërkon largimin e Ministrit të Brendshme, Fatmir Xhafajt.