Ndryshojnë temperaturat, ky është parashikimi i motit për sot

Ndryshojnë temperaturat, ky është parashikimi i motit për sot

Aktuale maj 26, 2018 - 08:30
Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Meteorologjik i Kosovës paralajmëron mot me diell dhe vranësira të cilat pasdite vende-vende shoqërohen me reshje shiu.

Kryesisht në ditën e diele prite të ketë reshje shiu.

Temperatura minimale do të lëvizë ndërmjet 11 deri 13 gradë celsius kurse maksimalet e ditës parashihen  të lëvizin  ndërmjet 23 deri 25 gradë Celsius.