Tusk, Hahn, Thaçi dhe Vuçiq bëhen bashkë në Samitin e Sofjes (Foto)

Tusk, Hahn, Thaçi dhe Vuçiq bëhen bashkë në Samitin e Sofjes (Foto)

Aktuale maj 17, 2018 - 10:35
Lexoni më shumë detaje

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është parë bashkë me presidentin i Komisionit Evropian, Donalt Tusk, me komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn dhe presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq, raporton “Zeri.info”.

Në fotot e siguruar shihen katër liderët duke diskutuar mes vete.

LEXO EDHE: Liderët e shteteve më të fuqishme në këmbë, Thaçi me veturë në samitin e Sofjes

Gjatë ditës, presidenti Thaçi, i cili udhëheq me delegacionin kosovarë ka takuar presidentin Tusk, komisionerin Hahn, derisa dje ka zhvilluar një takim të përbashkët me presidentin serb dhe përfaqësuesen e politikës së Jashtme Mogherini. /ZËRI/

Image