Seanca vazhdon pa Haradinajn

Seanca vazhdon pa Haradinajn

Aktuale prill 17, 2018 - 14:36
Ja ku ndodhet kryeministri Haradinaj

Seanca plenare vazhdon punën e saj pa kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj i cili nuk është i pranishëm në sallë raporton “Zëri.info”.

Pavarësisht se në rend dite janë 4 interpelanca të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj dhe një e Ministrit të Shëndetësisë, Uran Ismaili.

LEXO EDHE: Miratohet raporti për KOSTT-in

Haradinaj nuk po merr pjesë fare pasi që ky i fundit po qëndron në një vizitë zyrtarë në Maqedoni.

Me këtë rast deputet nga opozita  e kanë kritikuar mospjesëmarrjen si të Haradinaj, ashtu edhe të përfaqësuesve të Qeverisë./ZERI