Boyko Borissov flet për liberalizimin e vizave për Kosovën
Foto: Laura Hasani

Boyko Borissov flet për liberalizimin e vizave për Kosovën

Aktuale prill 16, 2018 - 12:16
Ja kur Kosova mund ta ketë liberalizimin e vizave

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, gjatë qëndrimit të tij në Kosovë, foli edhe për liberalizimin e vizave raporton "Zeri.info".

I pyetur dy herë nga gazetarët vendor se kur Kosova do të marr liberalizimin e vizave, Borissov tha se kjo varet nga marrëveshja me shtetin serb.

LEXO EDHE: Kryeministri bullgar jep ‘‘ultimatumin’’ Kosovës dhe Serbisë

“Sa i përket vizave, kjo varet nga marrëveshja që do të keni me Serbinë. Duhet të i bindin BE-në që rajoni ynë nuk përbën rrezik”, theksoi Borissov. /ZËRI/

Image