Sport

Formacionet zyrtare: Tottenham – Borussia Dortmund

Formacionet zyrtare: Tottenham – Borussia Dortmund
13 shtator 2017 • 19 : 55

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Tottenhamit e Borussia Dortmundit.

Tottenham dhe Borussia Dortmund do të përballen në “Wembley” nga ora 20:45. Kjo sfidë është e vlefshme për Grupin H të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta Express.

Tottenham: Lloris (C), Aurier, Alderweireld, Sanchez, Vertonghen, Davies, Dier, Dembele, Eriksen, Son, Kane.

Borussia Dortmund: Piszczek, Sokratis (C), Toprak, Toljan, Sahin, Dahoud, Kagawa, Aubameyang, Yarmolenko, Pulisic.

© zëri.info