Kuriozitete

Mbretëresha Elizabeth dhe Princi Philip i bëjnë 70 vjet martesë (FOTO)

Mbretëresha Elizabeth dhe Princi Philip i bëjnë 70 vjet martesë (FOTO)
17 nëntor 2017 • 18 : 17

Mbretëresha Elizabeth II e Britanisë së Madhe e cila ka qeverisur për 65 vjet, do të festojë të hënën 70 vjetorin e martesës  me Princin Philip.

Monarkja britanike u martua me oficerin detar, Philip Mountbatten në Abbey të Westminster të Londrës më 20 nëntor 1947, vetëm dy vjet pas përfundimit të Luftës së Dytë Botërore, njofton Klan Kosova.

Image

© zëri.info