Kuriozitete

Kjo grua shtoi piper në lavatriçe, magjike çka ndodhi

Kjo grua shtoi piper në lavatriçe, magjike çka ndodhi
11 shtator 2017 • 16 : 42

Rroba të ngjyrosura, çarçafë që nuk shkëlqejnë, peshqirë të cilët nuk zbardhojnë më si më parë?

Ky është problem që ka çdo familje, por ka një zgjidhje.

Me siguri nuk e dinit, por piperi është trendi i ri i larjes së rrobave në lavatriçe.

Piperi gjithashtu ndihmon në largimin e shkumës së tepërt të detergjentit gjatë larjes, por dhe në zbardhjen e rrobave të bardha.

Ky truk i lehtë me piper do të ndihmojë gjithashtu në punën më të mirë të lavatriçes suaj.

Mjafton një lugë piper në çdo larje në vendin e detergjentit të rrobave, duke hedhur dhe detergjentin tuaj të zakonshëm dhe do shikoni çfarë do të ndodhë.

 

© zëri.info