Kuriozitete

Historia që po trondit rrjetet sociale, ja pamjet që mund t'jua ndryshojnë jetën (Video)

Historia që po trondit rrjetet sociale, ja pamjet që mund t'jua ndryshojnë jetën (Video)
18 mars 2017 • 14 : 49

Pamja e jashtme e një të pastrehu njohu transformim total pasi një berber vendosi t’i bënte një trajtim të plotë.

Jose Antonio, 55 vjeç, jetonte prej 25 vitesh në rrugët e Majorkës në Spanjë.

Pas transformimit të pamjes, ai duket si një ‘George Clooney’.

Njerëzit që e kishin parë në rrugë, nuk u besonin syve kur e shihnin se si ishte bërë.

“Nuk kam ndryshuar vetëm pamjen. Më ka ndryshuar jeta,” thotë ai.

Tashmë Jose shpreson se fati i mbarë do e ndihmojë të gjejë një punë dhe një grua.

Video e transformimit të tij ka pushtuar rrjetin dhe i ka sjellë atij mijëra admirues.

Pas transformimit, Jose shpërthen në lot.

Por a është pamja e jashtme gjithçka?

“Tani dua të shkëlqej përtej pamjes sime të jashtme,” thotë Jose.

Ish-elektricisti e humbi fillin e jetës pasi kaloi në depresion në moshë të re.

 

© zëri.info