Kronika

Shqiptarët 'bëjnë kërdinë' në Spanjë, arrestohet grupi i tretë i grabitësve

Shqiptarët 'bëjnë kërdinë' në Spanjë, arrestohet grupi i tretë i grabitësve
21 qershor 2018 • 14 : 13

Lexoni lajmet më të fundit nga vendi dhe bota

Vjedhjet dhe grabitjet në Spanjë nga shqiptarët janë bërë një shqetësime për Guardia Civil teksa brenda qershorit është grupi i tretë që kapet nga policia.

Sipas mediave spanjolle bëhet fjalë për një grup mjaft të dhunshëm që nuk kursenin as të kërcënonin personat e shtëpive për të vjedhur. Vetëm në një javë ky grup, emri i shqiptarëve nuk bëhet i ditur, ka grabitur pesë shtëpi në Madrid dhe Barcelonë.

Hetimet kishin nisur që një muaj më parë, kur u grabit një shtëpi në Torrelodones, ku brenda ishin çifti, dy fëmijët e tyre dhe dy punonjës. /Top-channel/

© zëri.info