Kronika

Vdes ish-komandanti i UÇK-së

Vdes ish-komandanti i UÇK-së
13 mars 2018 • 09 : 26

Ka ndërruar jetë veterani dhe ish-komandanti i UÇK-së, Jetullah Qarri.

Familjarët dhe miqtë e të ndjerit, kanë njoftuar se Qarri ka ndërruar jetë gjatë mbrëmjes

Qarri ishte komandant gjatë luftës së UÇK-së, dhe njihej me nofkën “Guri”.

Përveç luftës në Kosovë, ai ka marrë pjesë edhe në luftën  Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare.

Image

© zëri.info