Kronika

Konfirmohet viktima e parë e fruthit në Kosovë

Konfirmohet viktima e parë e fruthit në Kosovë
11 tetor 2017 • 11 : 51

Një fëmijë i komunitetit egjiptian, 14 muajsh ka ndërruar jetë si pasojë e fruthit në Klinikën Infektive në Prishtinë, njofton Klan Kosova.

Lajmin për vdekjen e foshnjës e ka bërë të ditur drejtori në Klinikën Infektive në Prishtinë, Hamdi Ramadani.

“Një fëmijë i komunitetit rom, 14 muajsh, ka vdekur. I njëjti ishte diagnostikuar me fruth dhe ishte konstatuar se nuk ishte i vaksinuar”, ka thënë Ramadani.

© zëri.info