Publikohet lista e kandidatëve më të votuar të PDK-së në Drenas

Publikohet lista e kandidatëve më të votuar të PDK-së në Drenas

Zgjedhjet 2019 October 09, 2019 - 15:01
Detajet

Partia Demokratike e Kosovës, ka arritur që ta mbaj bastionin e saj në Drenas, duke marrë shumicën e votave.

I pari në listë prin Kadri Veseli me 12209 vota, ndërsa pas tij radhiten kandidatët që vinë nga kjo komunë,transmeton Zëri.info

Në listën e publikuar nga literal media, shihet se pas liderit të partisë, më të votuarit kanë dal Petrit Hajdari, Ferat Shala dhe Sejdi Hoxha, të cilët kanë marrë mbi 4000 vota.

Kjo është lista e plotë:

Image
Image
Image