Drita pëson humbje nga Legia, luajti me dhjetë veta nga minuta e 30-të

Sport August 22, 2024 - 20:06

Drita ka pësuar humbje si mysafir në ndeshjen e parë të play-offit ndaj Legias  me rezultat 2-0.

Drita ka arritur të ruajë portën në pjesën e parë edhe pse mbeti me dhjetë lojtarë në fushë.

Hasan Gomda ishte ai që u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 30-të, pasi që rasti u shikua në VAR dhe u vendos që ndërhyrja e tij ishte si lojtar i fundit.

Edhe me dhjetë veta, Drita arriti të mbahet mirë duke e ruajtur portën dhe fal pritjeve të Faton Malokut.

Të besuarit e Zekirija Ramadanit arritën të mbaheshin deri në minutën e 56-të, kur Blaz Kramer shënoi me kokë për 1-0.

Sulmet e skuadrës polake vazhduan, kjo edhe pse Drita ishte me një lojtarë me pak.

Marc Gual arriti të shënojë për 2-0 në minutën e 83-të, duke i dhënë polakëve epërsinë prej dy golash.

Deri në fund Drita arriti të mbahej pa e pësuar golin e tretë, duke marr një rezultat të mrië duke e parë rrjedhën e ndeshjes.