Sigurimi e lëndoi, ylli i Spanjës mund ta humbë finalen

Sigurimi e lëndoi, ylli i Spanjës mund ta humbë finalen

Sport July 10, 2024 - 10:24

Nuk është hera e parë që një sigurim ka lënduar një lojtar shkaku i ndërhyrjes së tyre për të larguar tifozët që futen në fushë.

Pas Goncalo Ramosit të Portugalisë, tani edhe Alvaro Morata i Spanjës e ka pësuar njëjtë.

Spanja e eliminoi Francën me rezultat 2-1, për të kaluar në finale të Euro 2024.

Derisa lojtarët e Furisë së Kuqe po festonin me përkrahësit e tyre, disa prej tifozëve ishin futur në fushë.

Sigurimi filloi të merrte masa menjëherë, por që në veprim e sipër, njëri prej tyre bëri një rrëshqitje, që përfundoi drejt e në këmbën e Moratas.

Sulmuesi spanjoll natyrisht se ndjeu dhimbje nga ajo goditje, ndërsa shihet duke çaluar.

Natyrisht se te Spanja do të shpresojnë që të mos jetë asgjë serioze, pasi që është sulmuesi i tyre kryesor.

Në finale, Spanja do të përballet me fituesin e duelit mes Anglisë dhe Holandës që zhvillohet të mërkurën (10 korrik).