Notat e lojtarëve: Angli 0-0 Slloveni, Fodeni dhe Declan Rice më të mirët

Notat e lojtarëve: Angli 0-0 Slloveni, Fodeni dhe Declan Rice më të mirët

Sport June 25, 2024 - 23:14

Anglia dhe Sllovenia kanë luajtur baras 0-0, në kuadër të kampionatit evropian "Euro 2024".

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “RheinEnergie” përfundoi me rezultat 0-0.

Me këtë barazim, Anglia kalon tutje si lidere e grupit me pesë pikë, ndërsa Sllovenia e dyta me tri pikë.

Në këtë takim, më të mirët ishin Phill Foden e Declan Rice që morën notën 7.6 nga “Sofascore”.

Më i dobëti doli të jetë Jude Bellingham e Erik Janza 6.4. /Zëri 

Vlerësimi i të gjithë lojtarëve:

Angli:

Image

Slloveni:

Image