Notat e lojtarëve: Shqipëri - Spanjë

Notat e lojtarëve: Shqipëri - Spanjë

Sport June 24, 2024 - 23:27

Shqipëria ka pësuar humbje nga Spanja në ndeshjen e fundit në fazën e grupeve në kuadër të kampionatit evropin “Euro 2024”.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Merkur Spiel Arena” përfundoi me rezultat minimal 0-1.

Golin e fitores për Spanjën arriti ta shënojë Ferran Torres në minutën e 13-të.

Në këtë ndeshje, më të mirët ishin portieri David Raya dhe Dani Olmo që morën noteën 8.0 nga “Sofascore”.

Te Shqipëria më i miri ishte Kristjan Asllani që u vlerësua me notën 7.6.

Më i dobëti doli të jetë Bajrami që mori notën 6.3.  

Kësisoj, Shqipëria mbyll këtu garën në kampionatin evropian si e fundit në grup me vetëm një pikë. /Zëri

Vlerësimi i të gjithë lojtarëve:

Shqipëri:

Image

Spanjë:

Image