Merr fund aventura e Shqipërisë në “Euro 2024”, mposhtet minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në “Euro 2024”, mposhtet minimalisht nga Spanja

Sport June 24, 2024 - 22:57

Shqipëria ka pësuar humbje nga Spanja në ndeshjen e fundit në fazën e grupeve në kuadër të kampionatit evropin “Euro 2024”.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Merkur Spiel Arena” përfundoi me rezultat minimal 0-1.

Golin e fitores për Spanjën arriti ta shënojë Ferran Torres në minutën e 13-të, kështu duke e mbyllur në epërsi pjesën e parë.

Shqipëria në pjesën e dytë ishte më kërkuese, me disa raste nga Armando Broja dhe Kristjan Asllani, mirëpo pa konktretizim të golit.

Deri në fund nuk pati më gola dhe ndeshja përfundoi 0-1.

Kësisoj, Shqipëria mbyll këtu garën në kampionatin evropian si e fundit në grup me vetëm një pikë. /Zëri