Notat e lojtarëve: Portugali 2-1 Çeki, Vitinha lojtar i ndeshjes

Notat e lojtarëve: Portugali 2-1 Çeki, Vitinha lojtar i ndeshjes

Sport June 18, 2024 - 23:44

Portugalia ka arritur të shënojë fitore krejt në fund të ndeshjes ndaj Çekisë, në kuadër të kampionatit evropian “Euro 2024”.

Ndeshja e përfundoi me rezultat 2-1 në stadiumin “Red Bull Arena”.

Golat për Portugalinë i shënoi Conceiçao (90+2’) dhe Hranac autogol (69’), kurse për Çekinë realizoi Provodi (62’).

Në këtë ndeshje, më i miri ishte Vitinha që u vlerësua me notën 8.0, kurse më i dobëti ishte Hranac (5.9). /Zëri

Vlerësimi i të gjithë lojtarëve: 

Portugali:

Image

Çeki:

Image