Portugalia fiton në “frymën e fundit” ndaj Çekisë

Portugalia fiton në “frymën e fundit” ndaj Çekisë

Sport June 18, 2024 - 22:55

Portugalia ka arritur të shënojë fitore në fund të ndeshjes ndaj Çekisë kanë luajtur baras, në kuadër të kampionatit evropian “Euro 2024”.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Red Bull Arena” përfundoi me rezultat

2-1.

Fillimisht në epërsi kaloi Çekia përmes Provodit (62’), kurse barazimi erdhi nga Hranac (autogol) në minutën e 69-të.

Portugalia nuk u dorëzua dhe arriti të realizoi golin e fitores, ku Conceiçao realizoi në minutën e 90+2’.

Jota arriti të realizoi në minutën e 87-të mirëpo goli u anulua nga VAR-i.

Kësisoj, Portugalia me këtë fitore është e dyta me tri pikë kurse Çekia e treta me 0 sosh. /Zëri