Sot zhvillohen vetëm dy ndeshje të grupeve në “Euro 2024”

Sot zhvillohen vetëm dy ndeshje të grupeve në “Euro 2024”

Sport June 18, 2024 - 08:33

Sot (e martë) janë në orar për t’u zhvilluar vetëm dy ndeshje në kuadër të grupeve në "Euro 2024" dhe jo tri si në ditën e kaluara.

Pas kompletimit të ndeshjeve të para nga pesë grupet e para, tashmë radhën e ka grupi i fundit, Grupi F.

Ky grup do t’i zhvillojë të dyja ndeshjet gjatë ditës së sotme, ku orari prej orës 15:00 nuk do të "ekzistojë".

Ndeshja e parë e ditës do të jetë ajo në mes të Turqisë dhe Gjeorgjisë, e cila do të luhet në "Signal Iduna Park" të Dortmundit, nga ora 18:00.

Në ndeshjen e dytë do të luajnë Portugalia me Çekinë, takim i cili do të zhvillohet nga ora 21:00 në "Red Bull Arena" të Leipzigut.