Xavi synon një lëvizje në Premierligë

Xavi synon një lëvizje në Premierligë

Sport June 09, 2024 - 16:47

Ish-trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, po synon një lëvizje në Premierligë si ndalesa e tij e ardhshme si trajner.

Magjia e Xavit si trajner i Barcelonës mori fund pas pothuajse tre vitesh muajin e kaluar, kur klubi njoftoi largimin e tij përpara ardhjes së Hansi Flick. 

Ish-mesfushori i Spanjës tani do t'i nënshtrohet një pushimi, por sipas “Sport”, ai e sheh Premierligën si një projekt “interesant” ndërsa planifikon lëvizjen e tij të radhës.

Fundi i magjisë së Xavit në Barcelonë ishte diçka si një çështje e stërzgjatur, me ish-mesfushorin e Camp Nou që njoftoi në janar se do të largohej në fund të këtij sezoni, vetëm për të kryer një kthesë dhe për të deklaruar se do të qëndronte për një sezon tjetër. 

Klubi më pas njoftoi se ai ishte shkarkuar në fund të sezonit që e pa klubin të përfundonte i dyti në La Liga, 10 pikë prapa rivalëve Real Madrid. /Zëri