Terziç: Ne nuk jemi të kënaqur vetëm duke qenë në finale, duam trofeun e Ligës së Kampionëve

Terziç: Ne nuk jemi të kënaqur vetëm duke qenë në finale, duam trofeun e Ligës së Kampionëve

Sport May 28, 2024 - 22:57

Edin Terziç është i vendosur të udhëheqë Borussia Dortmundin drejt lavdisë në Ligën e Kampionëve dhe është gati për provën përfundimtare në finale kundër Real Madridit.

Borussia Dortmund do të luajë kundër Real Madridit në finalen e Ligës së Kampionëve të UEFA-s në stadiumin Wemley këtë të shtunë.

Terziç ka synimin e tij drejt lavdisë së Ligës së Kampionëve.

“Ne nuk jemi të kënaqur vetëm duke qenë në finale, ne duam gjithçka për ta rikthyer trofeun në Dortmund. Ne kemi një energji të madhe në grup dhe një besim të madh se mund të arrijmë diçka të veçantë,” tha Terzic gjatë konferencës për shtyp të martën.

Ndërsa pranon historinë e shkëlqyer, njohuritë dhe përvojën e Real Madridit, Terzic e di se gjithçka mund të ndodhë në finalen e UEFA Champions League.

“Ne jemi kundër kundërshtarit, një ekip që e ka fituar tashmë këtë titull 14 herë dhe pesë herë në dhjetë vitet e fundit, por asnjë nga këto nuk ka rëndësi. Ne duam të përmbledhim gjithçka në një lojë dhe finalja është vetëm një. Gjithsesi, gjithçka është e mundur në një ndeshje, ne e kemi dëshmuar këtë, veçanërisht këtë sezon, edhe pse ata kanë fituar tetë finale radhazi, e vetmja gjë që ka rëndësi është ajo që ndodh në këtë”.

Ndryshe, finalja do të zhvillohet të shtunën duke filluar nga ora 21:00.