S’ka fitues në kohën e rregullt, finalja Ballkani-Prishtina shkon në vazhdime

S’ka fitues në kohën e rregullt, finalja Ballkani-Prishtina shkon në vazhdime

Sport May 22, 2024 - 17:20

S’ka fitues në kohën e rregullt, finalja Ballkani-Prishtina shkon në vazhdime

Nuk ka fitues brenda kohës së rregullt në finalen e Kupës së Kosovës në futboll mes Ballkanit dhe Prishtinës.

Rezultati pas 90 minutave ishte 2:2, shkruan Gazeta Express.

Suharekasit ishin në avantazh prej 2:0, por që kryeqytetasit gjetën forcën të shkrinin epërsinë.

Ishte Walid Hamidi që kaloi në epërsi në minutën e 21-të të ndeshjes, rezultat me të cilin u mbyll edhe pjesa e parë.

Meriton Korenica dyfishoi epërsinë e Ballkanit në minutën e 52-të, e më pas ishte gjithçka për Prishtinën.

Fillimisht, Albin Krasniqi ngushtoi rezultatin në 2:1 në minutën e 77-të nga penalltia.

E vetëm pesë minuta më pas, pikërisht Krasniqi shënoi për të barazuar rezultatin.

Mbetet të shihet nëse vazhdimet do ta përcaktojnë fituesin, apo do të nevojiten penalltitë si opsioni përfundimtar.