Agjenti i Kvaratskhelias flet për të ardhmen e sulmuesit, mes interesimit të PSG-së

Agjenti i Kvaratskhelias flet për të ardhmen e sulmuesit, mes interesimit të PSG-së

Sport May 15, 2024 - 15:15
Lajmet e fundit nga sporti

Agjenti i Khvicha Kvaratskhelias ka konfirmuar se do të marrë një ofertë që kënaq të gjitha palët, që klienti i tij të largohet nga Napoli këtë verë.

Reprezentuesi gjeorgjian është lidhur shumë me Paris Saint-Germainin, pasi klubi francez kërkon të sigurojë një zëvendësues për Kylian Mbappen, që do të largohet në fund të sezonit.

Kvaratskhelia tërhoqi vëmendjen e botës sezonin e kaluar, pasi luajti një rol kryesor në triumfin e parë të Napolit në Serie A në më shumë se 30 vjet. Ndërsa napolitanët kanë pasur vështirësi këtë sezon, aktualisht në vendin e nëntë në tabelë, anësori ka ende 10 gola dhe gjashtë asistime në 32 paraqitje në Ligë.

Të largosh Kvaratskhelia nga Napoli nuk do të jetë e lehtë, pasi marrëveshja e tij aktuale përfundon deri në vitin 2027. Megjithatë, kushtet e marrëveshjes janë të njëjta si kur ai u bashkua nga Dinamo Batumi në verën e vitit 2022. Me presidentin e Napolit, Aurelio De Laurentiis jo i dëshpëruar për të hyrë në negociatat e rinovimit, ka një shans që gjeorgjiani mund të kërkojë të detyrojë një largim.

Por për TMW-në, agjenti i tij Mamuka Jugeli tha: “Nuk po nxitojmë të marrim një vendim, sepse Napoli është në shtëpinë e dytë të Khvicës. Ne vlerësojmë kujdesin dhe respektin që Napoli dhe zoti president kanë treguar ndaj Khvicës. Vetëm nëse ka një ofertë që kënaq klubin, lojtarin dhe nëse De Laurentiis nuk është kundër, do ta shqyrtojmë atë”. /Zëri