Mbappe mungon për ndeshjen e sotme ndaj Nices

Mbappe mungon për ndeshjen e sotme ndaj Nices

Sport May 15, 2024 - 14:25
Lajmet e fundit nga sporti

Kylian Mbappe është lënë jashtë skuadrës së Paris Saint-Germainit për ndeshjen në Ligue 1 ndaj Nices këtë mbrëmje, vetëm disa ditë pasi konfirmoi largimin e tij nga “Parc des Princes”.

Së bashku me mungesën e Mbappes, Ousmane Dembele gjithashtu nuk është pjesë e listës së fundit të Luis Enriques, që do të thotë se sulmi i PSG-së ka një nuancë më të dobët për udhëtimin te Nice.

Parisienët e kanë përfunduar tashmë titullin, pasi qëndrojnë gjashtë pikë përpara Monacos me një lojë më pak, megjithëse do të jenë të etur për t’u rikthyer nga shfaqja e tyre e dobët në humbjen 3-1 ndaj Toulouses fundjavën e kaluar.

Por vendimi për të lënë jashtë Mbappen nuk ka të bëjë me largimin e tij të afërt. Klubi konfirmoi se kapiteni i Francës humbi stërvitjen të martën, pasi vuante nga shqetësimi në kërpudhat e tij dhe për këtë arsye nuk rrezikohet nga Luis Enrique. Ndeshja fillon në orën 21:00, në stadiumin “Allianz Riviera”. /Zëri