Bruno Fernandes kërkohet nga Al-Nassri i Ronaldos

Bruno Fernandes kërkohet nga Al-Nassri i Ronaldos

Sport May 15, 2024 - 13:58
Lajmet e fundit nga sporti

Bruno Fernandes thuhet se kërkohet nga Al-Nassri i Cristiano Ronaldos, ndërsa skuadra e Arabisë Saudite po shqyrton një ofertë për kapitenin e Manchester Unitedit.

Sipas ESPN-së, Al-Nassri beson se Fernandesi do të ishte një kandidat ideal për të forcuar mesfushën e tyre dhe janë të gatshëm të paraqesin një ofertë mega për portugezin për të testuar vendosmërinë e Unitedit. Skuadra e Premierligës e sheh situatën e tyre financiare të tensionuar nga rregullat e Fitimit dhe Qëndrueshmërisë (PSR) dhe buxheti i tyre për blerjet e reja është i kushtëzuar nga largimi i disa lojtarëve aktualë, gjë që ka inkurajuar më tej Al-Nassri të bëjë një përpjekje për të marrë Fernandesin.

Raporti përmend gjithashtu se Fernandesi, i cili ka një kontratë me Unitedin deri të paktën në vitin 2026, është i frustruar me serinë e fushatave dërrmuese dhe dëshiron të sigurojë që ambiciet e klubit të përputhen me të tijat përpara se të angazhohet në të ardhmen e tij te Djajtë e Kuq. /Zëri