Trajneri i Brentfordit përgjigjet se a mund të zëvendësojë Ten Hagun në Man Utd

Trajneri i Brentfordit përgjigjet se a mund të zëvendësojë Ten Hagun në Man Utd

Sport May 15, 2024 - 11:40
Lajmet e fundit nga sporti

Thomas Frank u është përgjigjur pretendimeve se a mund ta zëvendësojë Erik ten Hagun si trajner i Manchester Unitedit.

Trajneri i Brentfordit thuhet se është identifikuar nga hierarkia me pamjen e re të Djajve të Kuq, e kryesuar nga Sir Jim Ratcliffe, si një kandidat potencial për trajner, me të ardhmen e Ten Hagut në Old Trafford të pasigurt. Franku është një nga disa emra që përflitet se është në garë së bashku me Kieran McKenna të Ipswich Town, i cili më parë ka punuar në United si një nga ndihmësit e Ole Gunnar Solskjaer.

Franku ka ndihmuar në shndërrimin e Brentfordit në një shtyllë në Premierligë, pasi siguroi promovimin nga Championship në 2021. Bletët përfunduan në vendin e 13-të në sezonin e tyre të parë përpara se të siguronin të nëntin sezonin e kaluar dhe ndërsa gjërat nuk kanë shkuar aq mirë këtë herë, mbijetesa është e garantuar dhe stoku i Frankut në sferën e trajnerit mbetet i lartë, siç dëshmohet nga lidhjet me Unitedin.

Përpara ndeshjes së fundit të Brentfordit kundër Newcastles, Franku i tha “Bold”: “Jam shumë i lumtur këtu ku jam. Është afër të jem klubi i përsosur për të qenë. Unë mund ta shoh veten këtu për shumë vite të tjera. Jam afër pronarit, për drejtorin sportiv, të gjithë rreth klubit janë një klub ku unë ndihem vërtet si në shtëpinë time”.

Kur u pyet se si ndihet të jesh i lidhur me një nga punët më të mëdha të futbollit botëror, ai shtoi: “Së pari mendoj se është lajkatare dhe një njohje e punës që kam bërë. Dhe jam i kënaqur që të tjerët po e vërejnë punën që po bëjmë në Brentford, por, duke thënë këtë, ajo që ndodh në Brentford nuk është një shfaqje me një person”. /Zëri