Chelsea dhe Arsenali, në garë për Seskon

Chelsea dhe Arsenali, në garë për Seskon

Sport May 15, 2024 - 10:55
Lajmet e fundit nga sporti

Chelsea dhe Arsenali janë ndër disa klube evropiane që shikojnë një transferim të mundshëm për sulmuesin e RB Leipzigut, Benjamin Sesko, sipas “Team Talk”, përcjell “Zëri”.

Chelsea e sheh Seskon si një alternativë të mundshme ndaj Victor Osimhenit të Napolit. Blutë janë të prirur për të forcuar linjën e tyre të sulmit, me formën mbresëlënëse të Seskos që e bën atë një objektiv tërheqës.

Arsenali është gjithashtu në garë, me trajnerin Mikel Arteta, i prirur për të shtuar yllin e Leipzigut në listën e tij.

“Topçinjtë” thuhet se po planifikojnë një takim për të negociuar kushtet me klubin e Bundesligës, pasi Gabriel Jesusi dhe Eddie Nketiahu janë të lidhur me largime të mundshme nga stadiumi “Emirates”.

Kontrata e tij aktuale në “Red Bull Arena” zgjat deri në vitin 2028, por një klauzolë lirimi prej 65 milionë eurove e bën atë një objektiv të arritshëm për klubet e interesuara.

Për më tepër, Arsenali po konsideron sulmuesin e Bolognas, Joshua Zirkzeen, si një tjetër mundësi për të forcuar sulmin e tyre për sezonin e ardhshëm. /Zëri