Pamje të tmerrshme, boksieri humb jetën pas goditjeve të marra në ring
Foto: Ilustrim

Pamje të tmerrshme, boksieri humb jetën pas goditjeve të marra në ring

Sport May 13, 2024 - 09:45

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Londër, ku një boksier ka humbur jetën.

Fjala është për Sherifdin Lavalin, i cili nuk ka mundur t’u bëjë ballë goditjeve të marra dhe ka vdekur në ring.

Laval ishte ndër boksierët e parë që kishte për të boksuar në spektaklin e Londrës, ku më vonë ishte paraparë edhe meçi i boksierit shqiptar Amarildo Bakaj.

Kësisoj është ndërprerë i gjithë eventi i boksit që po transmetohej drejtpërdrejt në Radio Televizionin Shqiptar, për shkak të ngjarjes së rëndë.

Boksieri po përballej me rivalin Malam Varela dhe u rrëzua në rundin e dytë.

Atij iu dha ndihma e parë, por nuk arriti të shpëtonte.