Notat e lojtarëve: Arsenal 5-0 Chelsea, Ben White dhe Odegaardi më të mirët

Notat e lojtarëve: Arsenal 5-0 Chelsea, Ben White dhe Odegaardi më të mirët

Sport April 23, 2024 - 23:36

Arsenali ka arritur të fitojë me rezultat të thellë ndaj Chelseat në kuadër të xhiros së 34-të në Premierligë.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Emirates” përfundoi me rezultat 5-0.

Golashënuesit ishin Trossard (4’), Ben White (52’, 70’) dhe Kai Havertz (57’, 65’).

Në këtë ndeshje, më i miri ishte Martin Odegaardi që u vlerësua me notën 9.7, ndërsa pas tij më të mirët ishin Benjamin White (9.6) dhe Kai Havertz (8.6).

Më i dobëti doli të jetë Enzo Fernandez që mori notën 6.1. /Zëri

Vlerësimi i të gjithë lojtarëve:

Arsenal:

Chelsea: