Agjenti Jorginhos pretendon se mesfushori do të donte të kthehej në Itali

Agjenti Jorginhos pretendon se mesfushori do të donte të kthehej në Itali

Sport April 17, 2024 - 16:56

Agjenti i Jorginhos ka pohuar se mesfushori i Arsenalit do të dëshironte të rikthehej në Itali mes raporteve që e lidhin atë me Juventusin dhe Fiorentinën.

Arsenali mund të humbasë Jorginhon në afatin kalimtar të verës, pasi agjenti i mesfushorit ka folur edhe një herë për një rikthim të mundshëm në Itali. 

Mesfushori mbërriti në Emirates në janar 2023 nga Chelsea dhe ka dëshmuar të jetë një anëtar i dobishëm i skuadrës së Mikel Artetës.

Megjithatë, italiani mbushi 32 vjeç në dhjetor dhe mbetet për t’u parë nëse ai do të vazhdojë me Topçinjtë apo do të kërkojë një sfidë të re diku tjetër.

Kontrata e Jorginhos do të skadojë në fund të sezonit, por ka një opsion që Arsenali ta zgjasë marrëveshjen edhe për një vit. Megjithatë, Joao Santos ka pohuar se nuk ka folur ende me Topçinjtë për një kontratë të re dhe gjithashtu ka pranuar se mesfushori do të donte të luante në Itali mes përfolur interesi nga Juventus dhe Fiorentina.

Agjenti i Jorginhos i tha “TV Play”: “A na thirri Arsenali për rinovim? Tani për tani, ne jemi të fokusuar në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve kundër Bayern Munich, nuk jemi me nxitim. Nëse ata do të na thërrisnin pas një ose dy muajsh për të diskutuar për rinovimin, kjo është mirë me ne”.

“Nëse Fiorentina mund të mendonte për të marrë një lojtar të nivelit të Jorginhos? Duhet të kuptoni nëse ata mendojnë para së gjithash për Jorginhon. Përballë një projekti ambicioz, të një klubi që dëshiron të synojë Ligën e Kampionëve, nuk do të kishte asnjë problem për ne. Për momentin, megjithatë, Fiorentina nuk ka kontaktuar me ne. Juve? Sipas mendimit tim, ata nuk kanë nevojë për një lojtar si Jorginho, nëse [Cristiano] Giuntoli ka nevojë për një mesfushor si Jorginho, atëherë ai mund të më kontaktojë”. /Zëri