Pjesët e para: Drita dhe Ballkani në avantazh, Prishtina - Gjilani pa gola

Pjesët e para: Drita dhe Ballkani në avantazh, Prishtina - Gjilani pa gola

Sport April 13, 2024 - 15:52

Kanë përfunduar pjesët e para në tri përballjet e Superligës për xhiron e 29-të.

Ballkani është në epërsi ndaj Feronikelit ‘74 me rezultat minimal 1-0. Golin e shënoi Nazmi Gripshi nga penalltia.

Në avantazh 1-0 është Drita ndaj Lirisë. Golashënuesi ishte Meris Maliqi (8’).

Pa gola është mes Prishtinës dhe Gjilanit. /Zëri