Formacionet zyrtare të tri përballjeve të Superligës

Formacionet zyrtare të tri përballjeve të Superligës

Sport April 13, 2024 - 14:25

Janë publikuar formacionet zyrtare të tri përballjeve të Albi Mall Superligës për xhiron e 29-të.

Prishtina është nikoqire e Gjilanit në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan.

Drita e pret Lirinë tashmë të përshendetur nga Superliga. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin me bari sintetik në Gjilan.

Ballkani i shkon Feronikeli ‘74 në Drenas, në stadiumin “Rexhep Rexhepi”.

Të tri ndeshjet fillojnë në orën 15:00 dhe tani janë publikuar edhe formacionet zyrtare. /Zëri

Prishtina: Nika, Bytyqi, Limani, Veliqi, Gallapeni, Krasniqi, Nimani, Hamiti, Jashari, Uka, Olivier.

Gjilani: Bllaca, Kqiku, Roganovic, Bajrami, Ismajli, Taipi, Heriq, Acka, Basa, Jarovic, Bilalli.

Feronikeli ’74: Bujupi, Musa, Morina, Bruqi, MBallow, Shabani, Avdyli, Hajdari, Rrahmani, Cervadiku, razak.

Ballkani:

Image

Drita: Behluli, Krasniqi, Bejtullai, Mesa, Thaqi, Dabiqaj, Huruglica, Baftiu, Maliqi, Ajzeraj, Krasniqi.

Liria: pas pak