“Portieri më i keq që kam parë ndonjëherë”, Donnarumma kritikohet nga tifozët pas humbjes nga Barça

“Portieri më i keq që kam parë ndonjëherë”, Donnarumma kritikohet nga tifozët pas humbjes nga Barça

Sport April 11, 2024 - 00:04

Gianluigi Donnarumma është kritikuar nga tifozët pasi bëri një paraqitje të tmerrshme kundër Barcelonës në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Paris Saint-Germaini u mund 3-2 nga Barcelona në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve me Donnarumman tri herë fajtor. Së pari, ai bëri një përpjekje të tmerrshme për të marrë një krosim nga Lamine Yamali dhe vetëm e shtyu topin në rrugën e Raphinhas. Më pas, ai e dha topin në grumbullim përpara se Raphinha të shënonte golin e tij të dytë në lojë dhe u rrënjos në vijën e tij kur Sergi Roberto dërgoi një kros për Andreas Christensenin për të shënuar 2-3.

Kësisoj, portieri është kritikuar ashpër nga tifozët, ku kanë shënuar “DONNARUMMA është portieri më i keq që kam parë ndonjëherë”.

“Donnarumma kur dritat e Champions League janë ndezur duhet të jetë GK më i keq në botë”, ka shkruar një tifozë tjetër.

“Kjo duhet të jetë performanca më e madhe e turpit nga Donnarumma”, është shprehur një tifozë tjetër.

“Donnarumma është deri tani interpretuesi më i keq i UCL që kam parë ndonjëherë”.

“E kam thënë më parë dhe do ta them përsëri: Donnarumma do të kishte qenë një nga GK-të më të mirë në botë në fillim të viteve 2010, sot ai është fatkeqësisht një detyrim”, ka shkruar një tjetër tifozë.

Ndeshja kthyese do të zhvillohet javën tjetër në Spanjë. /Zëri