Xhiroja e fundit në elitën e basketbollit, në mesjavë

Xhiroja e fundit në elitën e basketbollit, në mesjavë

Sport April 03, 2024 - 11:28
Lajmet e fundit nga Sporti

Sot dhe nesër zhvillohet xhiroja e fundit në Prince Caffe Superligë, që do të vendosë përfundimisht se kush do të jetë në vendin e dytë dhe cilat do të jenë çiftet çerekfinale të “Play-off”-it.

Sonte do të përballen Bashkimi dhe Peja, sfidë që do të zhvillohet në Pejë. Dueli pritet të jetë mjaft interesant, pasi Peja ka 18 fitore e nëntë humbje, aq sa ka edhe Golden Eagle Ylli dhe këto dy skuadra duan vendin e dytë që të kualifikohen direkt në gjysmëfinale. Ndërkohë, prizrenasit janë në vendin e gjashtë me 11 fitore e 16 humbje.

Sigal Prishtina - Vëllaznimi është sfida tjetër, por që zhvillohet në Gjakovë, që është një përballje testuese para “Play-off”-it, pasi këto dy skuadra do të ndeshen në çerekfinale të “Play-off”-it, ku renditen në pozitën e katërt, përkatësisht pestë.

Ndeshja e fundit zhvillohet të enjten mes Golden Eagle Yllit dhe Trepçës, dy skuadra që u ndeshen në finale të Ligës Unike të Meshkujve, e që përfundoi me fitoren e mitrovicasve. “Xehetarët” kanë siguruar vendin e parë me 25 fitore e dy humbje, derisa therandasit numërojnë 18 fitore e nëntë humbje.

Dueli Istogu - Proton Cable Prizreni është zhvilluar më herët, duke përfunduar me fitoren e prizrenasve 99:108. /Zëri

Prince Caffe Superliga - Java e 28-të:

E mërkurë

20:00 Bashkimi - Peja.

20:00 Sigal Prishtina - Vëllaznimi.

E enjte

20:00 Golden Eagle Ylli – Trepça.

Image