Arsenali i bashkohet garës për të nënshkruar me Kimmichun

Arsenali i bashkohet garës për të nënshkruar me Kimmichun

Sport April 03, 2024 - 09:38
Lajmet e fundit nga Sporti

Arsenali po planifikon t’i ofrojë lojtarit gjerman të Bayern Munichut, Joshua Kimmich, një kontratë dyvjeçare me një tjetër opsion në fund të sezonit, sipas gazetarit Ekrem Konur.

Bayern Munichu ka konfirmuar se mesfushori gjerman Joshua Kimmich nuk do të vazhdojë kontratën e tij me klubin, derisa të gjejnë një trajner të ri për të zëvendësuar Thomas Tuchelin, i cili largohet në fund të sezonit.

Barcelona, Arsenali, Manchester Unitedi, Chelsea dhe Manchester City janë lidhur të gjithë me lojtarin 29-vjeçar gjerman. /Zëri