Notat e lojtarëve: Juventus 2-0 Lazio

Notat e lojtarëve: Juventus 2-0 Lazio

Sport April 02, 2024 - 23:41

Juventusi ka arritur të fitojë ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë.

Skuadra e Allegrit triumfoi me rezultat komod 2-0 duke e mposhtur Lazion në stadiumin “Allianz”.

Golashënuesit ishin Chiesa (50’) dhe Vlahoviq (64’).

Në këtë takim, sipas “Sofascore” më të mirët në fushë ishin Danilo dhe Felipe Anderson, 7.8, respektivisht 7.6.

Ndërsa më i dobëtit dolën të jenë Romagnolo dhe portieri i Lazios Mangas 6.2. /Zëri

Vlerësimi i të gjithë lojtarëve:

Juventus:

Image

Lazio:

Image