Juventusi fiton ndeshjen e parë gjysmëfinale, mposht Lazion

Juventusi fiton ndeshjen e parë gjysmëfinale, mposht Lazion

Sport April 02, 2024 - 22:58

Juventusi ka arritur të fitojë ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë.

Skuadra e Allegrit triumfoi me rezultat komod 2-0 duke e mposhtur Lazion në stadiumin “Allianz”.

Golashënuesit ishin Chiesa (50’) dhe Vlahoviq (64’).

Ndeshja e dytë do të zhvillohet më 23 prill, ku fituesi do të sigurojë biletën për në finale. 

Kujtojmë se, nesër (e mërkurë) zhvillohet ndeshja tjetër gjysmëfinale mes Fiorentinës dhe Atalantës. /Zëri