Agjenti i Abrahamit takohet me Milanin

Agjenti i Abrahamit takohet me Milanin

Sport March 01, 2024 - 10:16
Lajmet e fundit nga Sporti

Sipas raportimeve në Itali, agjentët e sulmuesit të Romës, Tammy Abraham, janë takuar me Milanin në selinë e klubit.

Informacioni në lidhje me sulmuesin vjen nga gazetari italian Carlo Pellegatti nga “Football Italia”. Raporti sugjeron se agjenti i sulmuesit udhëtoi në Milano gjatë ditëve të fundit për të takuar drejtorët kuqezi në Casa Milan. Çmimi i kërkuar nga Roma për sulmuesin është 30 milionë euro.

Kuqezinjtë janë aktualisht në kërkim të një sulmuesi, pasi ata ka të ngjarë të humbasin shërbimin e ish-sulmuesit të Arsenalit, Oliver Giroudit, i cili është lidhur me një lëvizje jashtë Evropës. Ndërsa Milani është në bisedë me Abrahamin, besohet se objektivi i tyre kryesor i sulmuesit për verën do të jetë sensacioni i Bolonjës, Joshua Zirkzee, i cili ka ndezur ligën këtë sezon.

26-vjeçari ka qenë një shtyllë në formacionin fillestar për Romën që nga transferimi i tij i përhershëm nga Chelsea për një tarifë të raportuar prej 41 milionë euro. Ai ka luajtur 107 ndeshje me Giallorossi dhe ka shënuar 36 gola dhe ka dhënë 12 asistime në atë kohë. /Zëri