Zyrtare: Peja përforcohet me Divine Mylesin

Zyrtare: Peja përforcohet me Divine Mylesin

Sport February 28, 2024 - 15:42
Lajmet e fundit nga Sporti

KB Peja ka njoftuar se është përforcuar me basketbollistin amerikan, Divine Myles.

Lajmi është zyrtarizuar nga vetë klubi, përmes një njoftimi në faqen zyrtare në Facebook.

Mylesi, i cili ka luajtur më parë në Kosovë, si dhe me fanellën e Kombëtares, karrierë ka bërë edhe në SHBA, Francë, Rusi, Gjermani.

Peja shton se me këtë përforcim klubi mbyll transferimet për sezonin 2023/24. /Zëri

Postimi i plotë nga Peja:

The 'Divine' Machine has landed...

KB Peja mbyll transferimet për sezonin 2023/24 me afrimin e Divine Myles në Folenë e Shqiponjave.

Myles i cili ka luajtur më parë në Kosovë si dhe me fanellën e Kombëtares sonë - karrierë ka bërë edhe në SHBA, Francë, Rusi, Gjermani.

Divine vjen në cilësinë e lojtarit vendor - duke qenë forcë shtesë drejt luftës për të mbrojtur Titullin Kampion!