Sergi Roberto refuzon ofertën e Arabisë Saudite mes lidhjeve të transferimit tek Inter Miami

Sergi Roberto refuzon ofertën e Arabisë Saudite mes lidhjeve të transferimit tek Inter Miami

Sport February 28, 2024 - 13:44
Lajmet e fundit nga Sporti

Kapiteni i Barcelonës, Sergi Roberto, thuhet se ka refuzuar një ofertë nga Arabia Saudite, pasi dëshiron të bashkohet me Lionel Messin në MLS.

Sipas “Mundo Deportivo”, Roberto u afrua nga skuadra e divizionit të dytë të Arabisë Saudite, Al-Qadisiyah, me një ofertë fitimprurëse, por reprezentuesi spanjoll thuhet se e refuzoi këtë veprim.

Al-Qadisiyah, i cili po synon promovimin në Ligën Pro Saudite sezonin e ardhshëm, planifikoi një lëvizje ambicioze për lojtarin e gjithanshëm të Barcelonës, por ai i refuzoi ato, duke përmendur arsye personale.

Marrëveshja aktuale e Robertos me Barcelonën skadon në verë. Xavi kishte mbrojtur një rinovim të kontratës për lojtarin në të kaluarën, por me largimin e vetë trajnerit blaugrana nga klubi në fund të sezonit, duket se nuk ka gjasa që lojtari 32-vjeçar të nënshkruajë një marrëveshje të re.

Pas nënshkrimit të ish-yjeve të Barcelonës, Sergio Busquets, Jordi Alba dhe Luis Suarez së bashku me Lionel Messin, klubi i Ligës së Madhe të Futbollit Inter Miami tani është i interesuar të shtojë Roberton në radhët e tyre, sipas raporteve të shumta. Lojtari gjithashtu ka shprehur dëshirën e tij për t’iu bashkuar MLS-së në të ardhmen. /Zëri