Bayern Munichu gjen yllin e Liverpoolit si zëvendësues të Daviesit

Bayern Munichu gjen yllin e Liverpoolit si zëvendësues të Daviesit

Sport February 28, 2024 - 11:08
Lajmet e fundit nga Sporti

Bayern Munichu po shikon një lëvizje për mbrojtësin e krahut të Liverpoolit, Andrew Robertsonin në verë, si zëvendësues të Alphonso Daviesit.

Sipas “DailyMail”, me kalimin e Alphonso Daviesit në Real Madrid sezonin e ardhshëm, skuadra nga Bundesliga shpreson të nënshkruajë me futbollistin skocez të cilin e konsiderojnë si një zëvendësues perfekt për kanadezin.

Bayerni e pranon se do të ishte një sfidë e madhe për të shpërblyer Robertsonin larg “Anfield”, por janë të vendosur të rekrutojnë një zëvendësues të klasit të lartë.

Robertsoni, i cili u bashkua nga Hull City për një çmim tetë milion euro në 2017, është një figurë jashtëzakonisht e njohur në Liverpool dhe ka luajtur një rol kryesor në suksesin e klubit nën drejtimin e Jurgen Kloppit. /Zërië