Haaland: Kënaqësi të luaj me De Bruynen, ne po vijmë

Haaland: Kënaqësi të luaj me De Bruynen, ne po vijmë

Sport February 28, 2024 - 10:20
Lajmet e fundit nga Sporti

Erling Haaland tha se ishte kënaqësi të luajë me Kevin De Bruynen, pasi belgu shënoi katër gola për të në fitoren 6-2 të Manchester Cityt ndaj Lutonit në kuadër të FA Cup.

Haalandi goditi pesë herë në një sulm të pamëshirshëm nga City. Ishte hera e dytë që norvegjezi shënonte pesë herë në një ndeshje për skuadrën e Pep Guardiolës, pasi mposhti RB Leipzigun sezonin e kaluar.

Megjithatë, ishte rasti i parë që ai kishte shënuar tre ose më shumë gola në një ndeshje jashtë fushe për “Citizens”.

“Kevin De Bruyne është masiv. Ai po bën atë në të cilën është më i miri. Është kënaqësi të luaj me të”, tha Haalandi për “ITV”. “Ne e dimë se çfarë duam të dy nga njëri-tjetri. Kjo klikon mirë. Ai është një lojtar i zgjuar dhe mua më pëlqen të luaj me të”.

Haalandi dhe De Bruyne kishin një mirëkuptim kaq të mirë sezonin e kaluar, saqë belgu përfundoi duke bërë shaka në një konferencë shtypi para finales së Ligës së Kampionëve: “Unë preferoj gruan time”.

Dyshja nuk kanë qenë në gjendje të kombinojnë shumë këtë sezon, pasi De Bruyne humbi pesë muaj për shkak të një këputjeje të kofshës dhe Haalandi kaloi dy muaj jashtë fushës me një problem në këmbë.

Haalandi tha se ishte rikthyer në gjendje të plotë fizike dhe lëshoi një paralajmërim për rivalët e Cityt për titullin, FA Cup dhe Ligën e Kampionëve, pasi synojnë të përsërisin triumfin historik të trefishtë të sezonit të kaluar. “Po kthehem në më të mirën time. Më në fund po ndihem mirë. Është një ndjenjë e mahnitshme. Po vjen, ne po vijmë. Kohë emocionuese përpara. Ne jemi gati për të sulmuar”. /Zëri