Todibo, i hapur për rikthimin në Barcelonë

Todibo, i hapur për rikthimin në Barcelonë

Sport February 28, 2024 - 09:50
Lajmet e fundit nga Sporti

Jean-Clair Todibo, aktualisht duke luajtur për Nicen, mbetet i hapur për një rikthim të mundshëm në Barcelonë, pavarësisht se periudha e tij e mëparshme me klubin nuk shkoi siç ishte planifikuar.

Lëvizja fillestare e Todibos në Barcelonë në vitin 2019 nga Toulouse si lojtar i lirë nuk dha minuta të rëndësishme, duke çuar në huazime te Schalke, Benfica dhe përfundimisht një lëvizje e përhershme te Nice në vitin 2021 për rreth 8.5 milionë euro.

Kur u pyet për një rikthim në Barcelonë, Todibo tha për “Canal +”: “Pse jo? Nuk më vjen keq, aspak. Barcelona është ende një përvojë e madhe. Kam mësuar shumë nga Gerard Pique, Samuel Umtiti, Clement Lenglet. Më bëri mirë, zbulova nivelin shumë, shumë të lartë”.

“Nuk pata minutat e dëshiruara sepse përballë meje kishte lojtarë shumë, shumë të mëdhenj. Kisha edhe një trajner, Ernesto Valverde, i cili ishte nën presion, ndaj ishte normale që ai të luante Gerard Piquen në vend të një pa eksperience 19-vjeçar”. /Zëri