Arsenali, i interesuar për Mudrykun

Arsenali, i interesuar për Mudrykun

Sport February 27, 2024 - 18:49

Arsenali është lidhur me një lëvizje befasuese për anësorin e Chelseat, Mykhailo Mudrykun gjatë verës.

Ukrainasi u nënshkrua nga Shakhtar Donetsk në janar 2022 për një tarifë marramendëse me vlerë deri në 89 milion euro duke përfshirë shtesat. 

Deri më tani, Mudryku nuk ka arritur të përballojë atë çmim, me shfaqjet e tij më mbresëlënëse që mund të vijnë në debutimin e tij kundër Liverpoolit dhe gjatë para-sezonit këtë sezon. 

Pavarësisht një fillimi të dobët në karrierën e tij në Chelsea, Arsenali thuhet se është i interesuar ta sjellë atë në veri të Londrës, sipas gazetës spanjolle “Fichajes.net”.

Raporti vë në dukje se Chelsea do të dëgjojë ofertat për anësorin 22-vjeçar, me objektiv parësor një transferim huazimi për të rritur zhvillimin e tij. 

Megjithatë, Blutë mund të jenë të interesuar për një shitje të përhershme, ku gjigantët e Arsenalit dhe Serie A, Juventusi, janë të listuar si kërkues të mundshëm. Thënë kështu, Chelsea do të kërkonte të rikuperonte një pjesë të konsiderueshme të atij investimi prej 89 milionë funtesh, i cili, siç shton raporti, do të ishte i vështirë duke pasur parasysh paraqitjet e fundit të Mudrykut. /Zëri